İnternetim ne kadar hızlı, yada yavaş!

Tarih:
Konu: Şu Bu O

Eminim bu soruyu sizde kendi kendinize bir çok kez sormuşsunuzdur.Telekom gibi bir İnternet hizmet sağlayıcısından (Provider) 4/8/16 Mbps hızında bir paket satın almışsınız, güzel fakat acaba ne kadar doğru!

Gerçekten bu hız ilemi bağlanıyorum sorusu gördüğüm kadarı ile ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede tartışılıyor. Ben bazı forum sayfalarından topladığım ve dostlarımın gönderdiği test sonuçlarını kıyaslama yapabilmek için bir araya getirdim. Sizde bağlantınızı merak ediyorsanız bu SpeedTest linkden test ettirin, ve sonuç grafiğini sg@saimengarfunkel posta adresime gönderin, bizde burada aşağıdaki diğer İnternet kullanıcıların yaptığı testlere ilave edelim ve bir ilginç Türkiye arşivi oluşturalım ve sonunda Telekoma gönderelim….bakalım ne kadar doğru söylüyorlar. (Türktelekom 3 yıldız almış) Siteye bağlandığınızda, normalinde doğrudan ‚Begin Test‘ düğmesini tıklamanız yeterli, fakat doğru bir sonuç alabilmeniz için en iyisi başka sitelere bağlantınızın olmaması. Testten sonra, merak ediyorsanız haritayı diger providerlere doğru kaydırarak başka testlerde yapabilirsiniz.
Bu testlerde Providere mesafeniz, bağlantı durumunuz, birde bilgisayarınızın durumunu gözardı etmemek lazım..aşağıdaki testlerde Berlin’de bulunan arkadaşımızın hızını İzmir’deki arkadaş ile kıyaslarsak..?? Ama birde Avrupa ilk başdaki arkadaş, Almanya’nın Sachsen eyaletinde köhne bir kasabadadan aldığı sonuç gerçekten çok kötü. Acaba bizim Anadolu’daki durum nasıl? Testi yapın gönderin arkadaşlar, hepimiz bilelim.

Bunun yanısıra internette 1 dakika içinde neler olup bittiğini merak ediyorsanız. LINK

TÜRKİYE

Tamer Akpolat- Çorlu – Tekirdağ

 

AVRUPA

Tamer Akpolat- İngiltere

2 Gedanken zu „İnternetim ne kadar hızlı, yada yavaş!“

  1. Saim ağabey selam. İngilterenin Leighton Buzzard kasabasında, Technology Centre de yaptığım ölçümün linki aşağıda. Sanırım Türkiyenin bağlantısından daha kötü. Değerlendirmesi senden. Selamlar. https://www.speedtest.net/result/1634934154.png

Schreibe einen Kommentar