İlginç Dünya Rekorları ve Deneyler! – 1. Bölüm

Tarih:
Konu: Fun

„Guinness rekorları“nı herhalde tanımıyan yoktur artık! Dünyada 100 milyonun üzerinde satış yapan kitabı, kendi kendine bir Rekor niteliğinde. Londra’da bulunan „Guinness World Records Company“ merkezine her sene 65.000 kişi başvuruyormuş. Yalnız „Guınness Dünya Rekorları“ değil, bunun yanı sıra birçok ülkede ilginç deneylerde yapılmakta, bu tür Videoları bu bölümde toplamak istiyoruz.

Guinness dunya rekorları

(Bir şekilde! İnternet bağlantınız, veya Bilgisayarınız yavaş ise, ve bu sebepten dolayı Videoları hemen seyredemiyorsanız! Videolar bilgisayarınızın hafızasına yüklenene kadar bekleyin ve 2 kez PLAY tuşuna basınız. Belki bilmeyenler vardır diye hatırlatalım.)

LİMBO DANS 24 santim

„LİMBO DANS 24 santim çıtanın altından geçme REKORU“ Bu dansda en önemlisi çıtanın altından geçerken ayak dirseklerinin yere değmemesi.


LİMBO DANS 24 santim ile VirtuellTurk

„ARABA DOMİNO“

„ARABA DOMİNO“ Bu deneye hazırlık çalışmalarında oldukça, tehlikeli zorluklarla karşılaşılıyor. Aynı mesafede hangisi daha çabuk yıkılacak! Gerçek Domino taşlarımı? Yoksa Arabalardan oluşanlarmı?


Araba Domino ile VirtuellTurk

„KAFA ile TAŞ KIRMA“

„KAFAYLA TAŞ KIRMA“ 16 yaşındaki David 2000 senesinde 12 adet Taş ile başka birisine ait olan Rekoru 13 Taşı kırarak Guinness Rekorlarına kendi adını yazdırıyor.


Kafa ile Taş Kırma Rekoru ile VirtuellTurk

„OTURARAK İP ATLAMA“

„OTURARAK İP ATLAMA“ Felix Chu Tan- Bir Kung Fu Sporcusu! rekoru kırması için, oturarak 1 Dakikada 100 defa ipin üzerinden atlaması gerekiyor…


Oturarak İp Atlama VirtuellTurk

„TEK EL İLE ZIPLAMA“

„TEK EL İLE ZIPLAMA“ Rodolfo Reyes Amuda kalkarak Tek El üzerinde, eski Rekoru olan 10 metreyi 14,08 saniyenin altında kalarak tazelemesi gerekiyor.


Tek El ile Zıplama ile VirtuellTurk

„George Gaydardzhiev“

Bulgar kol güreşi efsanesi George Gaydardzhiev (Altın George), yeni bir Guinness Dünya Rekoru

„Guinness World Record Human Flag Dominic Lacasse“

31 saniyelik rekorun kırılışı.

„DÜNYANIN EN BÜYÜK AİLESİ“

67 yaşındaki marangozun 39 karısı, 94 çocuğu, 14 gelini ve 33 torunu var. Hepsi de aynı çatı altında yaşıyor.


En Kalabalık Aile ile VirtuellTurk

„DÜNYANIN EN UZUN TIRNAKLARI“

„DÜNYANIN EN UZUN TIRNAKLARI“ nın sahibi olan Amerikalı bayan „Lee Redmond“ komşularının ona ‚Cadı‘ demelerine rağmen, ve kocasınında  kısa bir zaman önce onu terketmesine aldırış etmeden 20 seneden beri uzattığı 90 santim tırnakları ile yaşamını herkesin ilgi odağı olarak sürdürüyor.


Lee Redmond ile VirtuellTurk

Devamı …

» İlginç Dünya Rekorları ve Deneyler! – 2. Bölüm
» İlginç Dünya Rekorları ve Deneyler! – 3. Bölüm
» İlginç Dünya Rekorları ve Deneyler! – 4. Bölüm

Schreibe einen Kommentar