Google plus – Kim Ne Biliyor? Topluluğu

Tarih:
Konu: Şu Bu O

Google+ da ‚Kim Ne Biliyor?‘ Topluluğunun, amacı nedir? Nasıl işler?
Almanya’da 1996 senesinde kurulan ve benimde 2000 senesinde üye olduğum ‚Wer Weiss Was‘ (Kim Ne Biliyor) Web sitesi! Soru ve Cevap üzerine kurulmuş olan bir platform.

Buraya abone olan Öğrenci, öğretmen, acemi, uzman ve bir çok tanınmış sanatçınında aralarında bulunduğu bu sosyal paylaşım sitesinde, sorusu olanlar sorularını seçtikleri kişilere, email şeklinde sorarlar ve isterlerse diğerlerininde bundan faydalanmaları için sitede paylaşılmasına onay verirlerdi. Her ne kadar zahmetli kadar görülsede, 2011 senesinde 500 bin üye sayısına ulaşmış  yalnız soru ve cevap üzerine kurulmuş bir web sitesi için büyük bir rakkam! Bence Almanları Alman yapan en önemli unsurlardan biride birbirlerine yardımcı olma cabaları, buna bir çok forum sayfalarında olduğu gibi sosyal medyadada şahit oluyorum.

Bu sitede ben bir, Hekeltraşcının bir çömlekciden, Yağlı boya ressamın bir PhotoShopcudan bir Müzisyenin bir diskjockeyden öğrenmek istediği şeylere tanık oldum, örneğin!

aus secret eigene lampe zum leuchten bringen

Temel olarak bu siteyi örnek alaraktan ve küçülterek ‚Kim Ne Biliyor‘ Communityi daha çok benim gibi, Görsel sanatlar ile ilğilenenler için Google+ da  Bu Soru Cevap sistemine, kendi bildiklerimizide dahil ederek tasarlamaya çalıştım. Bu kategorilerin dahilinde, geleceğe yönelik gelişmelerin sorularını sorarken cevaplarını bulalım, zaman zaman hazırladığımız dersleri (Tutorial) ve bildiklerimizi paylaşalım.  Google plus üzerinden böyle bir bilgi alışverişi çok daha güzel geliştirilebilir ve hepimizin yararına olur diye düşünüyorum.

Bunu hep birlikte Topluluğu geliştirerek  yapabiliriz!  Google+ ve You Tube un nimetlerinden hep birlikte faydalanalım aslında bu kadar basit.

Ünlü Japon astrofizikçi Michio Kaku zaman zaman Bilim kurgucu gençleri bir araya toplayarak, onların Hayal güclerinden faydalanıyor, aynen Einstein nın ‚Hayal gücü bilgiden daha önemlidir; çünkü bilgi sınırlıdır‘ dediği gibi. Herkesin her şeyi bilmesinin mümkün olmadığı aşikâr.

Benimde hayalimde! Amatör ve professionel Grafikerlerin, Karikatüristlerin, İllüstrasyon, Video, Fotoğraf işleri ile uğraşanların, Tasarımcıların, Senaristlerin, Flash ve Reklamcıların Animasyon ve Çizgi filim Matte Painting, Stop Motion vs. gibi bir şekilde birbirine bağlı kreatif kişileri google plus da tarayarak (ne yazıkki, ortada oldukca fazla fake profiller var) bir araya getirmek fikirler üretmek, birbirimizin deneyimlerinden faydalanarak, bunun yanı sıra hep birlikte iş imkanları yaratmak! Bir nevi Virtual Ofis şeklinde.

Peki! Neden şimdi!  ve Google plus?

Bunu hep birlikte Hangouts da ayrıntılı olarak konuşabiliriz.

Sizde ilğileniyorsanız! Biz onlardan daha iyisini yapabiliriz diye düşünenlerdenseniz.

  • Bildiklerinizi paylaşırken. bir şeyler öğrenmeyi seviyorsanız!
  • Google plus ve You Tube daha iyi tanımak istiyorsanız!
  • Aklımızdaki bir proje için desteğe ihtiyacımız olduğunda, bu kişileri zamanla bu toplulukta bulmak daha verimli ve  kolay olacaktır.

Bize katılın, çevrenizde bu topluluğa faydalı olabilecek, veya yararlanabilecek insanlar varsa onlarıda davet ediniz.Topluluk oluşması zaman gerektiren bir şey, kaldıki hem de böylesine extreme bir topluluk, bunun  bilincindeyim!

Neden olmasın!…Zaman gösterecek!.

Kim Ne Biliyor
kim_ne_biliyor

Schreibe einen Kommentar

«
önceki yazı

Tablet illüzyonistleri

»
sonraki yazı

10 yıl YouTube