Bana Neler Oluyor? Bodyscanner olsaydı ne olurdu?

Tarih:
Konu: Şu Bu O

Çoktandır! Yaklaşık bir seneden beri, Antalya Havalimanına  uğramamıştım. Bir Alman dostumun geldiğinde oradaki ‚Rent a Car‘ dan  kiraladığı arabayı teslim edip, tekrar içeriden çıkacaktık.

Mike ve ben! Diğer turistler gibi sıraya girip, ceplerimizde bulunanları sepete koyup yürüyen banta bıraktıktan sonra, kapılı detektöre doğru yöneldik. Mike’ın arkasından bende geçtiğimde! Bib bib bib… diye o ses. Güvenlik elemanı bana: Tekrar geri gidip ceplerimi kontrol etmemi, söylediğinde ben zaten durumu bildiğim için zaten geri gitmiştim. Hiç bir şey bulunmayan ceplerimin kontorülünden sonra tekrar kapıdan geçiş ve tekrar! Bib, bib, bib….. Güvenlik bu sefer bana: Kemerimin tokasını sordu, fakat kemer takmamıştım. Herhalde kapıda bir arıza oluştu diye düşünüyordum.

Elindeki dedektör ile, ayaklarımdan yukarı doğru taramaya başladığında! Yine bib, bib, bib… Bu arada diğer 5-6 kişiden oluşan güvenlik personeli etrafımı çember şeklinde dizilmişti. Turistlerin endişeli bakışları arasında, kendimi sanki birdenbire: Bu Schwarzenegger filimi „Total Recall“in o havaalanındaki bir sahnesinde görür gibi oldum. (Fantazim oldukça geniştir.)

Dostum Mike! „Ya sen ByPass falanmı yaptırdın“ diye gülerek dalgasını geçiyordu. Haydaa! Aynı soruyu güvenlikte bana sormazmı??

İşin en ilginç tarafı ise bu cihazın, sol göğsümün yani Kalbimin üzerinde dolaştırıldığında hep ötmeye başlaması. En sonunda güvenlik şöyle bir duraklayarak bana „Çok İlginç“ diyerekten kendisininde böyle bir durumla daha önce hiç karşılaşmadığını dile getirdi. E… bende öyle!

İşte böyle! Bilmediğimiz yine çok şey var.

Öyle ya! Herhalde bu cihazlar pek böyle güvenilir bir donanım değillerki, Avrupa şu an birkaç havaalanında uygulanmaya başlatılan ‚BodyScanner’leri tartışıyor. İnce ayarları yapıldığında herşey meydanda. (Airportlar PeepShow mu oluyor?) Belirli bir kesiminde bu cihazların bulunduğu havalimanlarına uğramayacaklarıda kesin.

BodyScanner

Etiketler

Schreibe einen Kommentar