Suç hep Internette! Yaşlanıyorum! Birazda surf yapayım bari …

Tarih:
Konu: Şu Bu O

Olay o değil tabii! Sırf Geyik olsun diye surf yapanların sayısı oldukça yüksek zaten, birde bu Medyada çıkan bilmeden saçmasapan „işte şöyle olmuş böyle olmuş … suçlu hep INTERNET“ gibi yorumlar. Herhalde bu tür haberleri yapanların beyin kapasiteleri o kadar, daha fazlasına akılları ermiyor. Bu durumun insanların kişisellikleri ile ilgili bir olay olduğunu henüz kavramış değiller.

rantgenpc.swf flash yok

Siz hergün evden çıkarken, bir Bankayı soymayada , bir Kırathanede Okey oynamayada veyahut kültürünüzü artırmak için bir Kütüphaneye bir Sergiyede gidebilirsiniz.
Aynı durum Internete bağlandığınızdada geçerli. Herneyse biz konumuza dönelim ve Internetin faydalarından, güzel şeylerden bahsedelim.

Uzun zamandan beri görmediğim, çok sevdiğim dostum, abim, hocam, bunca yaşına rağmen beni birdenbire „Skype“ üzerınden arayınca! Beni çok şaşırttı, ve aynı zamandada çok duygulandırdı. Webcamını açmış çift monitoruyla karşımda duruyordu. Saatlerce yaptığımız sohbette: Kendisinin bazı programlarla çalışmak istediğini, ve bunun içinde bir Grafik Tableti bile aldığını, yaptığı resimleri Net ortamında sergilemeyi dahi düşündüğünü uzun, uzun anlattı.

Ama bu işlerin Bilgisayarda öyle şip şak olamıyacağını çabuk kavramıştı. Bana ‚keşke burada İstanbul’da olsaydında, bazı şeyleri bana gösterseydin‘ demesiyle bizim deneylerimiz başlamış oldu!

İlk etapta, onun Webcamını kendi ekranına döndürerek, ve benim talimatlarıma göre, orayı burayı tıklaması oldukça zor bir uğraştı, ama yılmıyordu, hele birde! Daha önceleri hiçbir bilgisayarı kullanmamış iseniz! Desktop, masaüstü, download, vs. gibi kavramlarıda duymamışsanız … işte o zaman durum iyicene zor.

Birkaç böyle zor deneyimlerimizden sonra, günün birinde nihayet bende jeton düştü!! Daha önce neden aklıma gelmemişti onu birkaç kez kullanmıştım. Sözünü ettiğim program „TeamViewer“le daha önce çok iyi deneyimlerim olmuştu. Hemen dostumu aradım! Skype üzerinden son bir kez Webcamını kendi masaüstüne çevirerek bu Linkten Teamvieweri bilgisayarına yükleyerek kurduk. Aynı zamanda benim bilgisayarımdaki ‚TeamViewer’ide çalıştırarak, dostumun TeamViewerinde belirlenen ID numarasını ve Şifresini benimkine girerek bağlantıyı sağladım. O andan itibaren onun Masaüstünde faremle gezinebiliyorum, fevkalade bir olay. Yüzlerce, binlerce kilometre uzaklıktan başkalarının bilgisayarına girip, o kişinin ekranında birşeyler gösterebiliyorsunuz, veya dosyaları açıp, programları başlatabiliyorsunuz.

Aslında! İstanbul’da dostumun yanında olsaydım bile, bu kadar yardımım olmazdı. Şimdi! Skype ortamında bana sorusu olduğunda, TeamVıewer sayesinde hemen gösterebiliyorum, herkese tavsiye edebilirim, çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Bu arada „Skype“ yide unutmamak gerek.

İşte böyle suçlu hep „İNTERNET“ O yokmu o!

Schreibe einen Kommentar