You Tube’da tutukluk yapan Videolar için! Mozilla Firefox ayarları.

Tarih:
Konu: Şu Bu O

İnternet hızınız ne kadar hızlı olursa olsun, Firefox browserini kullanıyorsanız, zaman zaman You Tube da bazı videolar tutukluk yapıyor. Bu sinir bozucu durumun önüne geçmek için ise, Firefox un gizli ayarları ile biraz oynamak gerekiyor. Videodada belirttiğim gibi, ‚about:config‘ komutunu verdikten sonra bu ayarları yaparken biraz dikkatli olun, nede olsa burası bir şekilde Mozillanın motoru sayılır. Videoda gösterilen ayarları yaptıktan sonra, tutukluk devam ediyorsa, bu ayarlara Ek olarak yine about:config   yazdıktan sonra filtre kısmına ‚media.webm.enabled‚ yazın ve çift tıklayarak ‚true‚ yu ‚false‚ olarak değiştirin, ben bunu Videoda belirtmedim fakat nadirde olsa bazı kullanıcılar bunada gerek duyuyorlar.

MERAK EDENLER İÇİN
Gizli komutlardan bazıları! Bu komutları yazarak=
about:plugins = Browserinizdeki aktif durumundaki Pluginnlerin listesi.
about:crashes = Geçmişde Mozilla nın Bilgisayarınızda çöktüğünde gönderdiği Crash Raporları.
about:credits = Firefox un gelişiminde katkıda bulunanların isimleri.
about:blocked = Bilgisayarınıza zarar verebilecek sitelerden uzak durmanız için Firefox un kullandığı bir uyarı ekranı! Böyle bir pencere gördüğünüzde en iyisi onu kapatmak ve, gitmek istediğiniz o siteye kesinlikle bir daha uğramamak.

En iyi Mozilla Firefox Eklentileri
Bu bölümde size uygun eklentileri yükleyebilirsiniz. Bir çok web sitesinde yayınlanan reklamlar sizi rahatsız ediyorsa ‚Adblock Plus‘u yükleyerek bunlardan kurtulabilirsiniz.
Tarayıcınız için ek koruma olarakta (mutlaka) ‚NoScript‘ ile birlikte bu 2 eklenti olmazsa olmazlar arasında.

Schreibe einen Kommentar