Neden? SaimenGarfunkel! Bu isimde nereden çıktı?

Tarih:

Uzun Hikaye! Kısaca anlatmaya çalışayım. Asıl ismim „Saim“ Mercenk, doğum yerim olan Beşiktaş’ta, Barbaros ilk okulunu bitirdikten sonra, Ortaköy ve Çapa ortaokulu birden terk olarak, bir İstanbul çocuğu olarak! Almanya’ya gittiğimde epeyi zorlanmıştım. Zamanla alıştığımda, Alman arkadaşlarım beni hep ‚Saimen‘ olarak çağırırlardı (yani yazılış şekli Simon) ne kadar dilimde tüy bittiysede ‚“Saim“ demeleri

onlara zor gelirdi ve daha sonraki yıllarda, (İnşaat teknisyeni okulunu bitirtikten sonra) yörenin ünlü bir DJ si olarak isim yaptığımda, ister istemez ismim böyle kaldı. Aslında takma adlar hiç mi, hiç hoşuma gitmeyen birşeydi. Çünkü! O dönem „Flower Power“ yani Hippilik döneminde her 3 kişiden birinin adı takma idi, Lonely, Puma, Speddy, Tiger, Easy vs.vs, yani! Cool olmak „İN“ idi ! Zaten bu kavramda yine o döneme ait bir kavram. Şimdileri yine hortladı gibi!

Bu seferde! Beni senelerden beri tanıyan, samimi arkadaşlarım „Hey Saimen! – Garfunkeli nerede bıraktın?“ gibi benimle şakalaşırlardı tabiiki demek istedikleri! O zamanın, sık sık dinlediğimiz ve çok sevilen müthiş ikilisinden oluşan „Simon & Garfunkel“ („Art Garfunkel ve Paul Simon“) müzik grubundan bahsederlerdi…

Nitekim Internette Surf dönemi başladığında, artık birşekilde Nickname yetiştiremez olmuştum. Tamam! Dedim madem öyle! Bundan böyle Sanal alemde ismim „SaimenGarfunkel“ olsun. İşin komik tarafı ise! O yüzlerce kişi için ismim yine „Saimen“ ama, Sanal alemde gerçek SaimenGarfunkelin ben olduğumu bilmemeleri … Ha … ha.

Benim YouTube’daki Video: „Perili klip“ – Nil Karaibrahimgil & AYBEN –

3 Gedanken zu „Neden? SaimenGarfunkel! Bu isimde nereden çıktı?“

  1. cok güzel anlattın
    🙂 selam

  2. gerçekten merak ediyordum.şimdi anladım seni seviyorum.saim abicim.

  3. Saim Abi, seni Nil Karaibrahimgil kilibindeki görüntülerinden tanidim, belki hatirlarsin Pasha cafeye gelmistik. Yine güzel seyler yapiyorsun, kendine iyi bak.
    Ulm den selamlar.

Schreibe einen Kommentar