„SHAZAM“ Piyasaya çıktı Diskjokeyler rahatladı!

Tarih:

Gerçekten DJler istedikleri, gibi rahatlayacaklarmı, bu arada bunu zaman gösterecek herhalde. Bazı tipler vardır her 15-20 dakikada bir, „Bu çalan şarkı kimdir?“ diye sorarak bütün gece DJ lerin sinirlerini, oldukça zorlarlar. Hemen bu arkadaşlara bir IPhone, ve acilen „Shazam“ önerebilirim.

djler-iphone „Shazam“ iPhone icin appstore da yayınlanan bir program, artık „Bu çalan şarkı nedir? Kimin nesidir acaba?“ diye düşünmek ya da etrafınızdakilere sormak gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey çalan şarkının 15 saniyelik bir bölümünü, ona yani IPhonunuza dinlettirmek. İnternetiniz varsa hemen, yoksa da internete bağlandığınız anda sonucu birçok ayrıntıları ile görüyorsunuz. Şaka bir yana! Gerçek bir müzik severseniz! „Shazam“ size mutlaka yardımcı olacaktır, elinizde bir takım müzik kasetleri vs. arasında bilmediğiniz şarkılar var ise, bırakın Shazam dinlesin, sizde artık rahat bir nefes alın. Ama unutmayın! Her parçayıda mutlaka tanır diyede bir şey yok!

» Ücretsiz indirmek için!

Fakat IPhonum yok ben bu ışı bilgisayarımdan yapmak istiyorum derseniz! Size Tunatic isimli bu küçük programı önerebilirim, programı kurduktan sonra ister dahili CD çalardan ister eski kasetlerinizden mikrofon vasıtası ile siteye bağlanıp arama yapıyor, üstelik bedava.

» Tunatıc indirmek için

djler-iphone Hazır konumuz cep telefonu programlarından bahsetmiş iken! Dün akşam yabancı bir TV kanalında izledim, yeni tanışmış bir genç çift kafeteryada oturuyorlar, oğlanın masada duran cep telefonu çalıyor, arayan kızın fotoğrafı hemen ekranda gözüküyor, buraya kadar herşey normal, çocuk hemen ayağa kalkıyor sözüm ona, onu arayan kız ile konuşuyormuş gibi yapıyor, ve bu arada kendi telefon rehberinden başka bir kızı daha programlayarak, sohbeti bitmiş gibi masaya dönerek telefonunu masanın üzerine koyduktan birkaç dakika sonra, programladığı bir başka kız fotoğrafı ile onu arıyor, bu arada yeni flörtü masada tabiiki kıskançlıktan o biçim!! Bu programı gençler birbirlerini kıskandırmak ve karizmayı çizdirmemek için “ Fake Call “ programını  cep telefonlarına yüklemişler ve çok kullanıyorlarmış. Ne günlere kaldık! Sonuçta birilerini etkilemek için millet artık kendi kendini arıyor. 🙂
Başka birçok amaçlada kullanılabilir, örneğin: sıkıcı bir toplantıyı bir an önce terketmek gibi, seçim sizin.

www.trinketsoftware.com/fakecall/ » Fake Call

>Geleceğin DJ

Schreibe einen Kommentar