HADİSE (Eurovision 2009 Moskova) Full STEREO

Tarih:
Konu: Müzik

Dün Akşamki, her zamanki gibi „Al gülüm Komşu! Ver gülüm komşu!“ yarışması Eurovision Song Contest 2009 yayınlancağını biliyordum, fakat bu tarz müzikler benim hoşuma gitmediği için baştan sona kadar ilgi ile izlemiyorum. Yarışmanın ortalarında TRT yi açtığımda, neredeyse yine küçük dilimi yutuyordum, ses düzeni böyle bir yarışmada bile dahada 60 lı senelerdeki gibi Mono, aslında bence çok üzücü bir olay.
eurovision 2009 Neden TRT bir türlü Stereo yayına geçemiyor? Türk seyircilerini bundan maruz bırakıyor, anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Diğer uydu kanallarını şöyle bir taradığımda! Hemen hemen, hepsinin yayını Stereo. Hadise sahne aldığında ben Portekiz kanalı „RTP“ de bu kayıdı yapıyorum, belki benim gibi birileri Stereo olarak dinlemekten hoşlanır diye.

Dünyada 100 milyonu üzerinde seyircinin izlediği, 54 üncü „Eurovision Song Contest“ Moskovada’ki „Olimpiisky Arena“ sahnesinde tamı tamına 24 kilometre kablo ve 80 ton cam kullanılmış.

Google ise 10 Mayısta yayınladığı (haftalık) listede en çok arananlarda Hadise’nin o tarihe kadar 1 numarada, ve ondan sonra 2 numaraya düştüğünü (kırmızı ok) gösteriyor. Bu Google yokmu? Bu Google! yine birinciyi buldu. Kim bilir? Belkide oylamalar gelecekte Google üzerinden yapılır. Yinede Hadise’ye tebrikler

Düm Tek Tek

İlgili:

» STEREO denilen bir şey! Ve Türk TV kanalları

Etiketler

1 Gedanke zu „HADİSE (Eurovision 2009 Moskova) Full STEREO“

  1. Yılbaşı gecesi,kanal D de yayınlanan Showda çok iyiydi, fakat Kanal D nin ses düzeni tam bir rezaletti, yazıklar OLSUN……

Schreibe einen Kommentar