Michael Jackson Vefat etti. „King of Pop“ Öldü!

Tarih:
Konu: Müzik

Haberi bir kaç gün önce sabahleyin TVde duyduğumda! Bir „Fake“ herhalde diye düşünürken, hangi kanalda olduğuma tekrar tekrar bakma ihtiyacı duydum! „EuroNews“ daydım, bu kanal böyle fake haber yapmaz der demez dığer kanalları taradığımda ne yazıkki haberin doğruluğu kesinlesti.

Buna benzer bir şokuda zamanında „Marvın Gaye“ in babası tarafından öldürülüşünde yaşamıştım, o zamanlar böyle Internet falan yok, dosdoğru TV kanalları bile yok, nasıl olurda koskoca Marvin Gaye’i en verimli zamanında öz babası öldürür diye günlerce kendimize gelememiştik! Michael’in durumunda olay bugün tamamen farklı! Maşallah Internette o kadar çok saçma sapan haberler, yorumlar varki, bunlar oldukça üzücü. Bu bilgi kirliliği çok fazlalaşmaya başladı bence, sonu ne olacak bakalım? Michael ile yaşımız hemen hemen aynı. Onun plaklarını Jackson Five zamanındada çok çalardım „Thrıller“ albümü piyasaya çıktığında, dün gibi hatırlarım, Albümü günlerce, aylarca senelerce çala, çala  açıkçası artık bana gına gelmişti, Bu her Dj in başına gelen bir olaydır. Normaldir! Bizim beklentimiz hep Michael’in „Thriller“ gibi benzeri muhteşem bir Albümle tekrar geri dönmesiydi, eminim bunu kendiside  çok istiyordu, ne yazıkki olmadı, olamadı. 90lı yıllarda yeni nesil Dj ler Michael’i „Dangerous“ Albümü ile tanıdıkları halde „Thriller“ide birdenbire keşfederek hep ön planda haklı olarak tuttular.

Seneler önce babasının „Jackson Five“ zamanında çok baskı yaptığına dair haberler çıkmıştı, ve bu baba ekrana çıkıp hayır ben çocuklarıma hiçbir zaman el kaldırmadım! Arada sırada pantolonumun kemeri ile kamçılardım diye sırıtarak kameralara demeç vermektende çekinmiyordu. Geçen günkü haberde aynı babaya soruyorlar : Michael’in çocukları ne durumdalar? Cevabı „Gayet iyiler, evdeler hanım ilgileniyor! Bu arada yeni bir prodüksiyon şirketi kurduk diyerekten yine seneler önce ekranda gördüğüm gibi sırıtarak, bu arada şirketinin reklamını yapmaya çalışıyor……..

Allah Rahmet Eylesin, Mekanın Cennet olsun, seni unutmayacağız, MJ.swf flash yok – Michael !

Michael with Diana Ross 1971

Schreibe einen Kommentar