maNga (Eurovision 2010 Oslo) Full STEREO

Tarih:
Konu: Müzik

Ne yalan söyleyeyim, maNga nın Eurovisiona katılacağını duyduğumda hiç hoşuma gitmemişti. Ya bu çoçukların orada ne işi var!! Eurovisyoncular ne anlar bu müzik türünden, orada daha çok „lay lay lom“ „ramba zamba“ „Hoppa loppa“ gibi müzikler işi bitiriyor, aslında çok riskli bir girişimdi maNga nın orada olması bence! Tanınmış bir rock gurubu olarak listenin ortalarında ve sonlarında olmakta vardı işin içinde, aslında maNga orada kendi kendileriyle yarıştılar, listeyi şöyle bir aşağı bir yukarı dinleyin! Sizce orada bir rakipleri varmıydı?
Ben buradan maNga yı tebrik ediyorum. Böyle bir ortamda böyle bir müzikle ikinci olmak muhteşem bir başarı, hatta bence Türkiyenin Eurovisiondaki en iyi başarısı, her ne kadar birinci olmasalarda.
Stefan Raab ( birinci olan Lena yı keşfeden Prodüktörü ) kendi showunda dün akşam maNga nın kısa olarak showundan görüntüler göstererek oda aynen benım gibi merakla maNga nın nasıl bir sonuç alacağını beklediğini söylemişti, nitekim Eurovisionda maNga nın en azından başlangıçta Lena’ya ne kadar yakınlaştığını görünce bu sorunun eminim cevabını almıştır.
Birinci olan Lena, olmasaydı zaten şaşırırdım. Avrupanın göbeğınde Almanya da aylardır rekor üzerine rekor kıran Lena „satellite“ ile komşu ülkelerede sıçradı. Stefan daha öncesi „Eurovision Song Contest 2004 İstanbulda Max Mutzke ile geldiğinde yaptığı gibi Lena nında elinden tutarak Oslo’da kapı kapıda dolaşarak İskandinavların Almanlara karşı olan tutumlarını bir şekilde etkiledi daha doğrusu Lena bunu hem uçuk hemde tabii tavırları ile yaptı denilebilır. Birazda bu işler böyle!! Stefan bundan bir kaç ay önce kendi Showunda aynen şöyle söylemişti „Evet sevgili Türkler! Hep almak almak olmaz, birazda siz bize yüksek puan verin“ Birileri bunu işitmiş olacaklarki Türkiyedende bu sefer 10 puan aldılar. Almanların bir zamanlar „Nena“ ları vardı simdi birde „Lena“ ları oldu…
TRT her sene olduğu gibi mono ses kalitesindeki yayını sürdürmekte anlaşılan kararlı. Bu hiç bize yakışır bir durum değil. Türk seyircisi bunu hak etmiyor. Bu yüzden Stereo Yayınını buraya koyuyorum, benim gibi meraklıları için,

Schreibe einen Kommentar