PİYANO çalalım!

Tarih:
Konu: Müzik

Bilgisayarınızın klavye tuşlarına basarak bir şeyler Piyanoda çalmak istiyorsanız! Aşağıdaki 3 çeşit Sanal Piyano ile Videodaki tanıtımda görüldüğü gibi bunu yapabilirsiniz. Artık birçok insan kendilerine daha uygun bir alet almadan önce bu yöntem ile kısa bir zaman içinde Piyano çalmayı öğrenebiliyor.

>VİDEO

İlk önce maus ile tuşların üzerine tıklayarak, piyanoyu aktif duruma getirin (mausunuz başka bir yere tıklarsanız! bu uygulamayı tekrar yapmanız gerekebilir) ve sağ köşedeki soru (yardım) işaretine tıklayarakda, klavye tuşlarının harf şablonunu görüntülerek çalmaya başlayabilirsiniz
Sol tarafda 1 ve 2 düğmelerinden normal Piyano ve Elektro Piyano 3 ve 4 oktav değişikliği olarak seçim yapabilirsiniz. Her ne kadar basit bir sanal Piyanoda olsa yeni başlayanlar için yeterli ve yardımcı olacaktır, ne kadar çok basılabilecek düğme, o kadar çok işler karışabilir.

>SANAL PİYANO 1

http://www.buttonbeats.com/images/pianoman.swf

>SANAL PİYANO 2
Bu aşağıdaki Piyanoda ise istenilen (Songs) şarkı parçasını seçerek, hangi harflere basılması gerektiğini görebiliyoruz. (Eğerki kullandığınız türkçe klavyede aynı harfler ekranda görülmüyorsa! Örneğin Z harfine bastığınızda ekranda Y harfi gözüküyorsa, ve tam tersi, o zaman! Windows Denetim masasında dil seçeneğini İngilizce ayarlayın.) Benim kullandığım bilgisayar Türkçe olmadığı için, kesin bir bilgi veremiyorum, fakat test ederek bir deneyin yalnız bir kaç harf yer değiştirmiş olabilir.

http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0
http://www.buttonbass.com/images/PianoTrainer700.swf

>SANAL PİYANO 3
Bu Piyano ise, daha bir çok seçeneğiniz bulunan bir sanal synthesizer, bu aletlerin gerçekleri oldukca karmaşık aletlerdir, aşağıdaki Video bu konuda size yardımcı oluyor. İlk önce basmak gereken tuşları görüntülemek için, menü listesinden çalmak istediğiniz parçayı seçtikten sonra, Bilgisayarınızın klavye tuşlarını aktif bir duruma getirmeniz için sağ tarafdaki ‚Click to Activate‘ klavye bölümüne tıklayarak öğrenmeye başlayabilirsiniz.video

http://www.buttonbeats.com/images/piano2.swf

—————————————————————————————————————————————-
>Piano chords for beginners

>VİDEO

PiyanoAdam.swf flash yok

—————————————————————————————————————————————-

Hayır ben gerçek bir Piyanonun dersini almak ve Aşağıdaki Videodaki gibi çalmak ve öğrenmek istiyorum diyorsanız…..
o zaman size Lypur’un You Tube daki 40 dersden oluşan  sayfasını önerebilirim. Hemde BEDAVA

“LYPUR Piano Lounge’”

—————————————————————————————————————————————-
Diğer bu konuda seçtiğim Piyano sevenlere yardımcı olabilecek Videolardan bazılarını, aşağıdaki Listeye zaman zaman ekleyeceğim!
Piyanonun yeri bambaşkadır, fakat hem parasal açıdan hemde yer açısından herkes bundan faydalanamıyor, bir dostumunda (yukarıdaki videodakinin  benzeri olan) Piyanosu vardı, yeni taşındığı eve sığmadığı için satmak mecburiyetinde kaldı ve ben biraz araştırdım bir Yamaha DGX-630 aldı ve çok memnun. Umuyorum ki bu bilgiler bazılarına yardımcı olur. Herkese güzel besteler yapma dileği ile….

“Rihanna – Diamonds Tutorial”

“Adele – Skyfall Tutorial”

“Michael Jackson”

“Unravel – Tokyo Ghoul (Opening) [Piano Tutorial]”

PLAYLİST MİX
Pirates of the Caribbean, Passenger, Let it Be, Imagine, Rude, Stay With Me, Take Me To Church, Uptown Funk vs. gibi parçalar, İpuçları- Püf Noktaları ve çok daha fazlası.
(Playlistdeki Videolar arasında >> basarak atlama yapabilirsiniz)

Eğer pahalı bir alet almadan piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız size bu, 36 beyaz tuşları ve 25 siyah tuşları ile 5 oktavlı klavyesi olan Sanal Piyano sitesinide tavsiye edebilirim.

—————————————————————————————————————————————-
Bu kulvardaki herkese başarılar, ve umarım daha çok çok güzel harika besteler yaparsınız.

“Comptine d’Un Autre Été”–LARGE VERSION (Amelie soundtrack) piano cover

“Yann Tiersen – Comptine d’un autre été

4 Gedanken zu „PİYANO çalalım!“

  1. slm siteniz çok başarılı çok beğendim 05438602130

  2. perfect very very hard but enjoyablle congratulations….

  3. 1. videodaki şarkının adı ne

  4. çok güzel olmuş ama bence klavyede boş kalan yerlere de ara notalar doldurmalısınız

Schreibe einen Kommentar