Cem Karaca ve Nana Mouskouri Düeti

Tarih:
Konu: Müzik

Video arşivimi karıştırırken en nihayet onu buldum! Sevgili „Cem Karaca“ 1979-1987 Almanya’da bulunduğu yıllarda ‚“Kanaken“ grupu ile o dönem devamlı seyrettiğim „Alfred Biolek’in“ programına misafir olarak katılmıştı. Biolek! Dünyaca ünlü „Nana Mouskouri“ gibi bir Yunanlı sanatçı ile, bir Türk sanatçısını bir araya getirmenin gururunu yaşıyordu.

Videomun „record“ tuşuna basarken! Nereden bilebilirdimki, seneler sonra İnternet diye bir platform oluşacak, ve burada bu kayıtları yüzlerce, binlerce hayranları ile paylaşacağımı? (Bu satırları tuşlarken 476 kişi tıklamış bile.) Müthiş bir şey bu internet! İyiki varsın, iyikide „record“ tuşuna basmışım.

6 Gedanken zu „Cem Karaca ve Nana Mouskouri Düeti“

  1. Ellerinize sağlık çok teşekkürler bu güzel paylaşım için

  2. Muhteşemdi. Teşekkürler.

  3. Her iki görüntüyü de ilk defa izliyorum ve beni şok ettiniz resmen. Tek kelimeyle inanılmaz. Paylaşma inceliğini göstermeniz de aynı şekilde takdire şayan. Ne kadar teşekkür etsek az bile. Yüreğinize, emeğinize sağlık. Saygı ve sevgiyle.

  4. Bende izledim. çok beğendim. Cem baba

  5. BİZİ BÖYLE YURT DIŞINDA DOĞRU TEMSİL EDEN SANATÇILAR OLDUKÇA SIRTIMIZ YERE GELMEZ .ALLAH RAHMET EYLESİN .MEKANIN CENNET OLSUN ÜSTAD CEM KARACA

  6. Burayı, birçok Yunanlı dostlarımızın ziyaret ettiğinı biliyorum. Yaklaşık 35 seneden beri izini kaybettiğim, çoçukluk arkadaşım ‚Lambros (Laki) Lambraki‘ ‚yi Yunanca bilmediğim için, internette yeterli olarak araştıramıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek kişiler (sg@saimengarfunkel.com) e bir mail atarlarsa beni çok mutlu ederler.
    (kendisinin bir Denizci olarak Yunanistan’dan ayrıldığını biliyorum)

Schreibe einen Kommentar