En iyi A capella grubu: TAKE 6

Tarih:
Konu: Müzik

Onları programın sunucusu „Stefan Raab“ gibi bende bekliyordum, nede olsa yaklaşık 20 seneden beri en iyi A-Capella grupu olarak kabul ediliyorlar. 1980 senesinde 4 kişi olarak„Gentlemen’s Estate Quartet“ adı altında başlattıkları kariyerlerinde birkaç kez isim değişikliğinden sonra 2 müzisyeninde katılması ile „Take 6“ ismi kalıcı oldu.

Zamanın ünlü muhteşem prodüktörü „Ouincy Jones“un 1989 senesinde piyasaya yeni çıkacak „Back on the block“ CD sinde Al Jarreau, Ella Fitzgerald, Bobby McFerrin gibi sanatçılarla „Wee B. Dooinit“ parçasının A-Capella bölümünü seslendirdiklerinden sonra olanlar oldu. Amerika’da Grammy ödülleri ile birlikte bir çok A-Capella ödülünüde silip süpürdüler. Onları TV de seyrederken ‚record‘ düğmesine basarak aşağıdaki görüntülerin kayıdını yaptım, iyikide yapmışım … çünkü seslendirdikleri „Marvin Gaye‚ in“ „What’s Goıng On“ parçasını hep sevmişimdir.

Video:

Video:

„Vocal Sampling – Hotel California – Cubanos Acapella „

Bu aşağıdaki videodaki göreceğiniz grup, Küba kökenli ve altı kişiden oluşuyor. Bu kayıtta, gördüğüm meşhur Eagles in „Hotel California“ şarkısının en iyi bir a capella versiyonu. Sadece kendi sesleri ile, gitar solosu ve enstrümanlar da dahil olmak seslendirmişler.MÜTHİŞ

Video:

Bu arada „Naturally Seven“ grupunuda A-Capella grupu olarak çok beğenirim. Paris metrosunda seslendırdikleri „Phil Collins“ klassiği olan „In The Air Tonight“ da benim favorilerim arasında.

Naturally 7 Wall of Sound

Video:

50 li 60lı yılların birçok sanatçı tarafından seslendirilen ünlü- The Lion Sleeps Tonight – parçasının ‚A capella New York subway‘ topluluğun A-Capella versiyonu.

Video:

„The Temptations – MY GIRL (A CAPELLA)“

Muhteşem The Temptations grubunun unutulmaz bestesi My Girl‘ in A-Capella versionu

Video:

„Perpetuum Jazzile – Africa „

‚Perpetuum Jazzile!Slovenya’da 1983 senesinde Marko Tiran tarafından kurulmuş bir koro, 47 kişiden oluşan bu topluluk videoda görüldüğü gibi ünlü Toto müzik gurubunun Africa parçasını kendi tarzları ile yorumluyorlar.

Video:

„Pow wow – Le chat“

2 Gedanken zu „En iyi A capella grubu: TAKE 6“

  1. merhaba arkadaslar ben bir acapella grubunun bir sarkisini dinlemistim 4 kisilerdi hatilmiyorsam fransiz bir gruptu . kac haftadir ariyorum bulamiyorum yardimci olursaniz sevinirim 🙂

  2. Benim hatırlayabildiğim tek bir Fransız Acapella grubu var oda,’POW WOW‘. Umarım yardımcı olabilmişimdir 🙂

Schreibe einen Kommentar