„Madonna“ en sonunda beni bile Müziği ile ikna etmeyi başardı!

Tarih:
Konu: Müzik

Aynen öyle! Kolay kolay her müziği beğenmem. Onun ilk single olan Everybody ile „Madonna“ ismiyle piyasaya çıktığında, yaptığı müziğinden çok „Madonna“ isminin, yani „Meryem“ adının kullanıp kullanılmayacağı konusunda gündem yaratmıştı. (Vatikan) Kilisede kesinlikle bu ismin kullanılmasına karşı çıkıyordu.

madonna1.swf flash yok
MüzikBOX

„Like a Virgin“, „Who’s That Girl“ gibi parçalarla yavaş yavaş zirveye tırmanışa geçtiğinde, bizim gibilere fazla „POP“ geliyordu! O dönem tamda „New wave“in zirvedeki kıpır kıpır dönemiydi, „Madonna“ da kimdi? Etrafta muhteşem guruplar varken …

İster istemez sabaha doğru takıldığımız mekanların çoğunda, paralı „Musikbox“larda insanlar onun parçalarını bizlerede, bol bol dinleterek birşekilde „Madonna“nın parçalarını tanımamıza hep sebep oldular. Ama dediğim gibi o bize fazla „Poppig“ – „Trendy“ geliyordu. Bu senelerce böyle sürüp gitti benim için.

1998 senesinde onun „Frozen“ parçasını duyduğumda! (Beni tanıyanlar bilirler!) Slow parçalardan pek hoşlanmadığım halde, çok hoşuma gitti diyebilirim. Böyle bir Müziği Madonna’dan hiç beklemiyordum açıkcası. Ne kadar hoş bir şey! Demekki kendini devamlı geliştiriyordu, bu parçadan sonra ona bakış açımda değişti diyebilirim.

Onun! Bu seneki 50nci doğum günü için çok iyi bir şekilde tasarlanmış bir belgeselini yabancı TV de izlemiştim, bütün sahne arkasında olup bitenler, ve ne kadar insancıl ve itina ile, o andaki projesi için personelini seçtiğini görünce!! Bu kadını takdir etmemek mümkün değil. Boşu boşuna kendisine „Queen of Pop“ denilmiyor. Bu arada 400 Milyon Dolar serveti ile, Pop dünyasının en zengin kadını ünvanınada haklı olarak sahip.

Şimdiki yeni parçası „Give İt 2 Me“ bence çok başarılı! Bu ritim beni alıp götürüyor.
Ah!! Madonna – ah … cool baby …

„Frozen“

„Give İt 2 Me“

Madonna! Yine yapacağını yaptı, Show nasıl yapılırmış gösterdi. 2 önce YouTube yüklenen aşağıdaki videoyu 2,6 Milyon kişi halihazırda izlemiş durumda.

„Superstar MADONNA at Super Bowl XLVI, HALFTIME Show“

» Madonna hakkında daha fazla bilgili videolar „Madonna.Tv.com“da

Schreibe einen Kommentar