On The Road Again to İstanbul.

Tarih:
Konu: Müzik

Dün Akşam MTVde reklamlarda izledim. „Deep Purple“ Almanya turnesine çıkmış! Vay anasını‘ dedim içimden bu adamlar dahada ayaktamı? Birkaç ay önce, aynı şeyi „Jethro Tull“ içinde düşünmüştüm, İstanbul’a geleceklerini duyduğumda. Zannedersem bunların Avrupa’da konser vermedikleri bir şehir kalmamıştır, özellikle ‚Jethro Tull‘ Almanya’da küçük Kasabalara kadar inmiştir, galiba onları 2-3 kez izledim „Deep Purple“i çok daha fazla, ama!! Sayısını bilmiyorum bile.

Bir şekilde bu iki gurup, senelerce etrafımızda hep vardılar. Rock Müzik sektörünün Lokomotiv demirbaş guruplarından olmayı senelerce sürdürdüler.

Çok iyi bildiğim bir gerçek var oda! Deep purple’in „Black Night“ parçaları ile kafa sallayarak dans etme döneminde bir devrim yarattıkları. Daha önceleri kafalar daha soft bir tarzda sallanırdı, ne olduysa bu parçadan sonra oldu denilebilir, tabiiki „Black Sabbath“ın „Paranoid“ parçalarınıda unutmamak gerek, ikiside aynı zamanın ürünü.

„Deep Purple ın Rock“ Albümü ile kelimenin tam anlamı ile, yer yerinden oynamıştı, Gurup! Dünyanın neresine giderse gitsin, arkalarından giden fanlarını tanırım.

O zamanlar! Bu adamlar bizim abilerimizdi, gerçi dahada öyleler. Onlar ihtiyarlamıyorlarda! Bizlermi yaşlanıyoruz? Nitekim bu „On The Road Again“ olayı aslında epeyi yorucu fakat, sahne herhalde bir şekilde bağımlılık yapıyorki, tekrar tekrar oraya dönüyorlar. Merak ediyorum doğrusu! „Rollıng Stones“ grubu sahneye veda etmeden önce Türkiye’ye uğrarlarmı diye.

stonesnew.swf flash yok

Müzik şişede bulunur
For rhythmus Move your mouse over the bottle

Schreibe einen Kommentar