Değneklerle koşan Adam! „Bill Shannon“

Tarih:

Bill Shannon’u bundan birkaç ay önce, bir kredi kartının reklamlarında izlediğimde, yine bir ‚Fake‘ yine bir bilgisayarlarla düzenlenmiş güzel bir görsel effekt diye düşünmüştüm. Milyonlarca izleyici benim gibi, İnternette forum sayfalarında işte böyledir, söyledir diye yorum yapıyorlardı, Galileo TV ekipi bu işin üzerine gitti, ilk etapta birkaç break danscılarına bu hareketleri denemeleri söylendi, ortaya bunların yapabilecekleri bir iş olmadığı meydana çıktı, zaten hepside bu hareketlerin öyle kolay kolay yapılabileceğinde şüpheleri vardı, haklıydılarda.

Bill Shannon 5 yaşından beri ‚New York’ta değnekleri ile büyümüş ve yanında skateboardunu taşıyan sempatik bir genç, ekip onu bulduğunda ekranın karşısına geçerek gülerek evet ‚Görsel effektler benim‘ diyordu. Mutlaka Dünyada birçok özürlü insana örnek olmuş durumda.

Bu arada, sevgili Metin Şentürk‚ü de buradan kırdığı hız rekoru ile kutlayalım, onunda birçok insana örnek olduğu muhakkak.

Video:

Aaron Fotheringham

18 yaşında Amerikalı,Aaron Fotheringham Çocukluğundan beri tekerlekli sandalyeye bağlanmış olan sevimli, babacan bir adam.8 yaşından beri tekerlekli sandalyesini bir spor araçı olarak kullanıyor ve zamanını paten parklarında yaptığı çılgınca gösterilere harcıyor, ve oda ününe ün katarak reklam spotlarında görünmeye başladı ve bir çok kişiye cesaret veriyor.

Eşref Armağan,-The Artist with no Eyes

1953 doğumlu Vatandaşımız ‚Eşref Armağan’Hiç görmediği nesneleri dokunduktan sonra resmedebilme yeteneği nedeniyle Harvard Üniversitesi nöroloji bilim dalından profesörler kendisinin beyin fonksiyonlarını incelemiş,bunun sonucunda Eşref Armağan’ın bir nesneye dokunduğunda beynindeki görülen cisimlerin algılanması ile ilgili bölümün harekete geçtiğine şahit olmuşlar.
Görmeden bu kadar mükemmel eserler ortaya çıkaran bır dehanın eserleri karşısında büyülenmemek elde değil.
Discovery Channel tarafindan cekilmis belgeselinden bir kesit…

Schreibe einen Kommentar