Zamanın Ruhu! Motion Capture Teknolojisi.

Tarih:

Motion (Hareket) Capture (Yakalama) Teknolojisi, hareketleri Dijital ortama aktarmaya yarayan bir tekniktir. Kısacası MOCAP..
(yanımda oturan arkadaşım Harvey bana ‚Silah icad edildi, Mertlik bozuldu‘ gibilerden laflar atıyor)Anlıyorum ne demek istediğini, fakat bu teknoloji sayesinde manuel uygulanması zor ve zaman isteyen hareketler paradan ve zamandan tasarruf edilerek artık gerçekleştirilebiliyor. son zamanlarda dahada geliştirilen bu teknoloji, son derece hassas olan sensörler karakterlerin hareketlerini yakalama ve ayrıntılı bir kayıt sağlamak için artık, 150 metre mesafede her yerde (doğa) ve normal giysiler altına giyilebilir oldu.

kullanıldığı alanlar=

  • Tıp
  • Spor
  • Askeri
  • Yargı
  • Eğlence

Kullanıldığı bazı Filmler

‚Planet of the Apes‘ 1968 senesinden beri çekilen Maymunlar Gezegeninin 2011 versiyonu. Bu filimleri daha önceden izlemişseniz, bu yeni Animasyon tekniğinin nerelerden nereye geldiği daha güzel anlaşılıyor.

Monster House benim şahsen en begendiğim filimlerden biri bu tarzda yapılan, fazla abartılmadan dozu gayet güzel ayarlanmış bir animasyon filmi.

Bu teknoloji sadece bilgisayar tarafından üretilen filmlerde değil, aynı zamanda mevcut video oyunlarındada kullanılımakta.

Kullanıldığı bazı Oyunlar

Schreibe einen Kommentar

«
önceki yazı

İbiza Hatıraları!

»
sonraki yazı

Evrenin ucuna yolculuk! (HD)