Bazıları „COREL“ sever. – Tutorial „Yazı Perspektifi“

Tarih:

COREL ile tanışmamız 1995 senesinde Corel 4 ile olmuştu. 2 sene sonra Corel 5 i Update yaptığımda 2 Cd den oluşan Muhteşem Vektor Clipartları ile beni çok etkilemişti. (Bu halende öyle!)
Senelerce sürüm 5 i kullandım. Daha sonraları birdenbire Corel 11e atladığımda! Tabiki birçok şeyin değiştiğini, ve aynı zamanda, nasıl güçlü bir programın elimin altında olduğunu kavramam uzun sürmemişti. 5 CD den oluşan Sürüm 11 de takılıp kaldım, açıkcası diğer versionlara Update yapmayıda şimdilik düşünmüyorum, çünkü benim işimi yeteri kadar görüyor, dediğim gibi „şimdilik“.

Her ne kadar zamanla „Freehand“ olsun „Adobe Illustrator“ olsun, çalışmışlığım olsada! Benim için sanki Corelsiz olmuyor gibi, belkide onu daha önce tanıdığım içindir.

Bazı Forum sayfalarında okuyorum, işte – „şu“ veyahut „bu“ program daha iyidir gibi gereksiz tartışmalara. Bunlar bana tuhaf geliyor açıkcası. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir olay, bunlarla sizin ne yaptığınız önemli, ve ayreten „Flash“ ile çalıştığınızda „Fireworks“ü „AfterEffects“ kullandığınızda ise daha iyi uyum sağladıkları için „Illustrator“ ı kullanırsınız.

Zaman buldukça! Corel ile yaptığım Tuturialları burada yayınlamayı düşünüyorum. Bu ilk Workshop’ta normal bir yazı karakterinin, nasıl 3 Boyutlu bir görünüme dönüştürebileceğinizi anlatmak istedim. Benim kullandığım Corel Almanca! – Fakat diğer dillerdede seçenekler aynı yerde.

» corelworkshop1.swf flash yok

Etiketler

Schreibe einen Kommentar

»
sonraki yazı

Suyun Bilinen Gücü