Sıradışı heyecan uyandıran Araçlar

Tarih:

Parker Brothers‚ın Tron-Legacy-Lightcycles den ilham alarak ortaya çıkardıkları bu Futuristik motorsiklet (Suzuki 1.000-kübik-V2 motor) 3 sene önce filimin Galasına bu motorla geldiklerinden sonra, o kadar çok ilgi görmüşlerdiki, şimdide bu aracı 35 dakikada akküleri dolabilen, ve 160km hıza erişebilen bir Elektrik motoru ile donatarak, yaklaşık 40,000 € dan piyasa sunmuşlar.

Tron Lightcycle Motorsiklet

Flatmobile

Bir o kadarda uçuk bu Araçlar! Başlangıçta İngiliz ‚Perry Watkins‘ Flatmobili Dünyanın en ince arabası ünvanına sahip, yerden yüksekliği sadece 48,5 cm Perry çoçukken Robotlar, Bisikletler, arabalar yapmış ve 30 seneden beri bu işin içinde, çalıştığı Flatmobilin 18 aylık tasarımında ünlü Batmanin Batmobilini örnek olarak almış.

Helikopter Türbinli Motorsiklet-Superbike

Amerika’nın- Franklin, Louisiana eyaletinde ‚Marine Turbine Technologies‘ tarafından her sene 5-6 adet üretilen bu çılgın Motorsiklette pistonlu motor, yerine Helikopter türbini kullanılıyor, fiyatı 175.000 dollar hız limiti 400 km depo hacmi 34 litre dizel

Su üzerinde gidebilen Arazi Araçı

İzlanda’lı Radnor Robertson’un 600 beygirlik bu arazi araçı ile kullandığı özel lastikler sayesinde 30 metre suyun üzerinden karşıdan karşıya geçmek mümkün olabiliyor.

Örümcek -mondo spider

Kanada Vancouver de yaşayan 4 arkadaşın 3 sene boyunca 20.000 dollar harcayarak ürettikleri 8 ayaklı Örümcek- mondo spider tam uçuk bir sanat eseri, onlarında ilham aldıkları Leonardo da Vinci.

Etiketler

Schreibe einen Kommentar