Flyboard Zapata – Trend Spor dalında son çılgınlık!

Tarih:

Fransız  jetski şampiyonu „Frank Zapata“ nın hayalinde hep bir jet ski, snowboard, kayak ve akrobatik dalış hareketleri karışımı bir şeyler yapıp su üzerinde yeni bir Spor Trendi yaratmak varmış. Sonuçta ‚Zapata Flyboard‘ ortaya çıkmış. Görüntüleri You Tube a koyduktan hemen sonra balayı tatiline gitmiş, Videosu aşırı coşkuyla World Wide Web üzerinden baş döndürücü bir hızda yayılması ile (2 hafta içinde 2,5 milyon kişi) e-mailleri dolup taşmış ve telefonlarda cevap vermekte zorlanmış (Balayı!!)

Bende geçen akşam televizyonda bir yarışmada izledim, ve hemen deneyesim geldi, fakat dengeyi bulmak mutlaka öyle kolay değil. Ben Su kayağında sırf ayakta durabilmek için 10-15  kere deneyipte, ondan sonra Adrenalin zevkine varabilmiştim.

„Flyboard“ 100 beygir gücünde bir motor ile tahrik edilen bir araç, onunla 10 metreye kadar yükselmek mümkün. Giyilen Ayakkabılar, kalın bir Hortum ile arkadan devamlı su pompalayan Jet Ski ile bağlantıda „Jetpack“ olarak adlandırılan paketin piyasadaki fiyatı 5.000 €.

„Surf kite“ ile şenlenen sahiller gelecekte „Frank Zapata“ ile dahada güzelleşecek.

Flyboard Zapata – Trend Spor dalında son… ile VirtuellTurk

‚Germany Top Next Model‘ Mankenler yarışmasında ünlü model Heidi Klum‚un Mankenleri, Flyboard Zapata ile Fotoshootingde ilk olmasına rağmen bence gayet başarılardı.

Flyboard Zapata & Mannequins ile VirtuellTurk

„Zapata Flyboard Air – World’s First Jet Hoverboard“

1 Gedanke zu „Flyboard Zapata – Trend Spor dalında son çılgınlık!“

  1. süper bir eğlence oldu harika ilk fırsatta denemek istiyorum çok eğlenceli duruyor.

Schreibe einen Kommentar