Suyun Bilinen Gücü

Tarih:

Bir kaç gün önce Almanya’nın en popüler araştırmacı belgesel programlarından biri olan ‚Galileo‘ da Suyun nasıl bir güç oluşturabileceği ile ilgili bir kaç deney yapıldı, bu programı seyrederken bir çok ülkede olduğu gibi yurdumuzdada olan sel felaketlerinde kaybolup giden ve magdur durumda kalan insanlar gözümün önüne geldi.

Olaylara bilimsel olarakta yaklaşmakta her zaman yarar var. Ekipin yaptıkları,İlk deneylerinde yalnızca 1000 litre suyu (yani bir ton) 3 metre yükseklikten bir Otomobilin üstüne boşalttılar, arabaya ne oldu dersiniz?

swf flash yok

İkinci kez ise, 10 ton suyu (küçük bir havuz) 10 metre yükseklikten kovadan boşaltılmış gibi döktüklerinde, kendileri bile gözlerine inanamadılar. Sonuç! Manzara tüyler ürpertici. Araba ile son sürat yol alırken, takla atmak ile aynı sonuca varabilirsiniz. (Afrikadaki Victoria şelalesinde aynı zamanlamada bunun 100 misli daha fazla su akıyormuş) Dehşet bir güç.

Video:

Deney ŞELALE


Deney ŞELALE VirtuellTurk

Deney AKINTI
İkinci deneylerinde Almanların Olimpiyatlarda birçok madalya kazanmış Avrupa yüzme şampiyonlarından Jens Kruppa’yı getirtip, onun ilk etapta saniyede 1,54 metre (saatte 5.5 km) hızla akan akıntıya ( Elbe ve Ren nehri ile eşdeğer) karşı ne kadar dayanıklı olduğunu test ediyorlar. Jens profesyonel bir yüzücü olduğu halde oldukça zorlanıyor. Akıntının dozunu saniyede 2.5 metreye (saatte 9 km) yükselttiklerinde, durum ciddileşiyor, normal bir insanın ne yazıkki hiç bir şansı yok.

Video:


Deney AKINTI VirtuellTurk

Deney TAZYİKLİ SU

Son deneyde. tazyikle suyun neler yapılabileceğini gösteriyorlar. Bir çoğumuz arabasını bu basınçlı tabancalarla temizlemiştir, oldukça sıkı tutmak gerekir 130 bar gücünde (saatte 600 km hızında) gelen su her an kontrolden çıkabilir. (normal bahcedeki hortumlardaki güç 4 bar)
Ya şimdi bu tazyikli suyu 2500 bara yükselttiğinizi düşünün! 85 beygirlik Diesel moturu sayesinde tam bir tehlikeli silaha dönüşüyor, önünden püskürttüğü suyun hızı saatte 2500 km e ulaşıyor. Müthiş!

Buraya kadar deneyler saf suyken, Atölyedeki makinada 3800 bar (3000km hızlı) suya granül (granulat) dahil edilerek Metal kesmede bile kullanıyorlar.

Bunları yanı sıra Suyun bilinmeyen gizemli bir çokta yüzü var bunlardan biri hani şu „Masaru Emoto“ dondurulmuş su kristallerinin yanı sıra birde „Peter Ferreira“ (Biosphysiker) tuz ve su hakkında anlattıkları beni şahsen çok düşündürüyor, en iyisi kararı siz verin. İnternette bir çok verdiği seminerlerden görüntüler ve mp3 ler mevcud, adını soyadını vererek YouTube da arama yaptırabilirsiniz

Video:


Deney TAZYİKLİ SU VirtuellTurk

Etiketler

Schreibe einen Kommentar